Sosyal Sorumluluk Çerçevesinde Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Fatih İlkokulu 2/C sınıfı ve Anasınıfı öğrencileri ile hayvan barınağı ziyareti gerçekleştirilmiştir.
        Çocuklarımızın gelişiminde temel bir rol oynayan hayvan sevgisi, duygusal erişkinlikte olduğu kadar onların topluma uyum sağlayan sosyal bir varlık olarak yetişmesinde de kritik yer tutuyor ve  çocuklarımızın ahlâki gelişiminde önemli rol oynayan, onun mutlak bir benmerkezci olmasının önüne geçen hayvan sevgisi, çocuklara sorumluluk da aşılıyor. Hayvanı beslemek, onu sevmek, ona zarar vermemek, onun iyiliğini düşünmek, çocuğun sadece hayvanlara olan olumlu duygularını beslemekle kalmıyor, başkalarının varlığının da kendisininki kadar değerli olduğunu hatırlatıyor. Çocuk, bu şekilde duygusal ve maddi anlamda verici olmayı, diğerinden sürekli talep etmemeyi, mutlak alıcı olmamayı da öğreniyor.
        Gelecek nesillerimiz olan çocuklarımıza hayvanlarla ilişkilerinde gerçek bir tecrübe yaşattığımız gezimizde, onların gülen yüzlerini ve sevgi ile hayvanlara yaklaşımları bizi daha da mutlu kıldı.