İlçe Nüfus Müdürlüğü  görev çevresi içerisindeki  nüfus, vatandaşlık, evlendirme ve adres hizmetlerinin mevzuat çerçevesinde düzgün bir biçimde yürütmek nüfus hizmetlerine ilişkin tutanakların yasalara uygun bir şekilde düzenlenmesini her yıl sonunda özel kütük haline getirilmesini sağlayarak muhafaza edilmesine ilişkin iş ve işlemleri yapmaktır.

      Yürütülen belli başlı hizmetler doğum, ölüm, evlenme, boşanma, kayıt düzeltme, diğer olaylar, nüfus ve uluslararası aile cüzdanlarını vermek adres beyanının alınması, adelet, emniyet, sağlık, maliye, sosyal güvenlik, askerlik şubesi ve tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara bilgi ve özet vermek

      Müdürlüğümüz yatırımcı bir kuruluş olmadığından hizmet alanı sadece hizmete yöneliktir.  Bu hizmetin takdiminde temel ilkemiz hizmet kalitesini sürekli iyileştirerek devamını sağlamak ve nüfus hizmetlerinin en seri şekilde vatandaşlara verilmesi amaçlanmaktadır.

      İlçe Nüfus Müdürlüğü yukarıda belirtilen iş ve işlemleri  l Nüfus Müdürü, 1 Şef, 7 V.H.K.İ. ve 1 yardımcı hizmetli olmak üzere toplam 10 personel  ile Hükümet Konağı ek hizmet binasında hizmet vermektedır.

    İLETİŞİM BİLGİLERİ:

    Telefon Numarası:(0442) 631 42 07

    Faks Numarası:(0442) 631 42 07