10 Mart’ta İlçemiz Alaca Mahallesi’nde düzenlenecek olan Alaca Şehitleri Anma Törenine katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimizde bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir BEROVA, Kaymakamımız Tuncay TOPSAKALOĞLU’nu ziyaret etti.
           Ziyaret sırasında Bakan Dr. Özdemir BEROVA’ya İlçemizin Kardeş Belediyesi olan KKTC Tatlısu Belediye Başkanı A. Hayri ORÇAN, Talim ve Terbiye Dairesi Müdürü Havva DAĞSEVER, Yükseköğrenim ve Dış ilişkiler Dairesi Müdürü Ziya ÖZTÜRKLER, Yükseköğretim Denetleme ve Akreditasyon Kurulu (YÖDAK) Üyesi Prof.Dr. Mehmet HASGÜLER, Bakanlık Görevlisi Arda MERCAN ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN eşlik etti.
Anavatan Türkiye ile Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs arasındaki ilişkilerin dünyaya örnek teşkil edecek bir ilişkisi olduğunu söyleyen Bakan BEROVA, Kaymakamımız Tuncay TOPSAKALOĞLU’na Kıbrıs'tan sevgiler getirdiklerini dile getirdi.
Kaymakamımız Tuncay TOPSAKALOĞLU ise yavru vatanımızın Milli Eğitim ve Kültür Bakanını Erzurum’da görmekten ve İlçemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra “ Kuzey Kıbrıs ve Kıbrıs Türkleri bizim için çok önemlidir.  Biz iki ülke ama tek milletiz. Bu nedenlerle hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hem de Kıbrıs Türklerinin haklı mücadelelerinde her zaman beraberiz.” dedi.