BEKÇİLİK YAZILI SINAVI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
 
 
  • Çarşı ve Mahalle Bekçilik Sınavı 24 Aralık 2017 Pazar günü saat 10.30’da Aziziye İlçesi Saltuklu Mah. Emirşeyh Caddesi No:88 sayılı adreste bulunan Erzurum Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde yapılacaktır.
  • Yazılı sınava giriş belgeleri Aziziye İlçe Emniyet Müdürlüğünden adayın bizzat kendisine  imza karşılığı teslim edilecektir.
 
 
SINAV ÖNCESİ VE SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR
 
1-Adayların sınava girerken giriş belgesi ile birlikte fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini yanlarında bulundurması gerekmektedir. (Nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi veya evlilik cüzdanı)
 
2-Sınav 10.30’da başlayacak olup, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Kimlik kontrollerinin, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için adayların sınav saatinden en az 1 saat önce sınav binasında hazır bulunmaları gerekmektedir.
 
3-Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından aranacaktır. Adayların gerekli belgeler dışında, yanlarında çanta, saat, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar, her türlü elektronik/mekanik cihaz, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve yeri aktarma cihazları, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulundurmaları yasaktır. 
 
4-Adaylar sınava gelirken yanlarında kurşun kalem, silgi kalemtıraş, vb. bulundurmaları gerekir. Adaylara ayrıca kurşun kalem, silgi kalemtıraş, vb. verilmeyecektir.
 
5-Sınav esnasında cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen adayın sınavı iptal edilecektir.
 
6-Adayların sınava gireceği binanın adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınavdan en az 1 gün önce sınav yerini görmesi faydalı olacaktır.